BİLİMSEL PROGRAM

  Kongre Öncesi Workshoplar EKMO Uygulamalı Eğitimi
14:00 - 15:00 Livanova  
15:00 - 16:00 Maquet  
16:00 - 17:00 Eurosets  
17:00 - 18:00 Chalice  

A SALONU

B SALONU

C SALONU

08:20 - 08:40 Açılış Töreni Doğanay Önal
Kürşat Bozkurt
11:00 - 12:00
BIÇAKÇILAR- Wetlab
10:00 - 11:00
GETINGE - WETLAB
08:40 - 10:00 I. Oturum : Minimal İnvazif Cerrahi’de Perfüzyon Teknikleri
Oturum Başkanları:
Anıl Apaydın, Sibel Aydın, Sedat Gündöner
13:00 - 14:00
LIVANOVA - MECC -Wetlab
08:40 - 09:00 MIDCAB ve Perfüzyon Pascal Starinieri 14:00 - 15:00
LIVANOVA - HLM -Wetlab
09:00 - 09:20 Yeni ameliyat Tekniklerine UygunKalp Akciğer Destek Sistemleri Ignazio Condello 15:00 - 16:00
LIVANOVA - ATS Wetlab
09:20 - 09:40 Antegrad Serebral Perfüzyon Cahit Sarıcaoğlu  
09:40 - 10:00 Sorular& Katkılar  
10:00 - 10:20 Kahve Arası
10:20 - 11:50 II. OTURUM: Kalp Destek Sistemlerinde Yenilikler
Oturum Başkanları:
Murat Sargın, Vedat Özel, Kenan Demir
10:20 - 10:40 Hangi Hasta Hangi Destek Sistemi Tahir Yağdı
10:40 - 11:00 Destek Sistemlerinde Yeni Kuşak Egemen Tüzün
11:00 - 11:20 Yapay Zekanın KPB ile Kullanımı Ignazio Condello
11:20 - 11:50 Sorular & Katkılar  
11:50 - 13:00 Öğle Arası
13:00 - 14:00 III. OTURUM: Ekstrakorporeal Dolaşım ve Tartışmalı Konular
Oturum Başkanları:
Tanzer Çalkavur, Erdal Şimşek, Harun Kadan
Panelistler: Pascal Starinieri, Ignazio Condello, Gerdy Debeuckelaere, Tarık Demir Serdar Günaydın
14:00 - 14:20 Kahve Arası
14:20 - 15:20 IV.OTURUM : Uydu Sempozyumu- Medtronic
Akış Fizyolojisinde Dolaşımın Sırları
Moderatör : Semih Ufuk Tezeren
Konuşmacı: Emre Özsoylu
Panelistler : Hazal Aydoğan, Çiğdem Uygun Çetin
15:20 - 15:40 Kahve Arası
15:40 - 17:40 V. OTURUM: Uluslararası İşbirliği
Oturum Başkanları:
Serdar Günaydın, Yaman Zorlutuna, Seralp Güner
15:40 - 16:00 EKMO’da Yenilikler Kevin McCusker (A.B.D.)
16:00 - 16:20 Ameliyathane Dışına Taşan Perfüzyonistlik Sanjay Patel (A.B.D.)
16:20 - 16:40 Minimal İnvazif EKD Pascal Starinieri (Belçika)
16:40 - 17:00 Hasta Kan Yönetimi Serkan Ertugay
17:00 - 17:20 Perfüzyonistlerin Pandemiye Yanıtı Ignazio Condello (İtalya)
17:20 - 17:40 Sorular & Katkılar  
  Akşam Yemeği
08:30 - 10:00 I. OTURUM: Avrupa ve Perfüzyon Eğitimi
Oturum Başkanları:
Ümit Kervan, Türker Şahin, İsmail Yerli
08:30 - 08:40 Giriş ve Tanıtım  
08:40 - 09:00 Belçika’da Perfüzyonist Pascal Starinieri
09:00 - 09:20 İtalya’da Perfüzyonist Ignazio Condello
09:20 - 09:40 İngiltere’de Perfüzyonist Hürriyet Ersayın
09:40 - 10:00 Sorular & Katkılar  
10:00 - 10:20 Kahve Arası
10:20 - 11:20 II. OTURUM: Kongre Sözel Sunuları
Jüri Başkanı:
Ufuk Demirkılıç
Jüriler: Mehmet Çakıcı, Kanat Özışık, Altan Ada, Avni Kalemci, Seher Yaldır Çiftçi
Sözlü Bildiri Sunumları (Seçilen 6 Bildiri) 1. Burhan Albay, 2. Leyla Kaya, 3. Necip Çiftçi, 4. Sedat Gündöner, 5. Uğur Aygün, 6. Vedat Özel
11:30 - 12:30 III. OTURUM: Kapanış
Oturum Başkanları:
Banu Belen, Cem Gümüş
11:30 - 11:45 Yılın Özeti Doğanay Önal
11:45 - 12:00 Gelecek Yıl Planlamaları  
12:00 - 12:30 Sorular & Katkılar